Rok szkolny 2022/23

Turniej w piłce nożnej o puchar Wójta Gminy Chorkówka

27 października odbył się turniej w piłce nożnej, o puchar Wójta Gminy Chorkówka w ramach obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza. Turniej organizowany był przez Gminę Chorkówka i Zespół Szkół w Świerzowej Polskiej. Uczestniczące zespoły otrzymały liczne nagrody rzeczowe, a trzy najlepsze drużyny okazałe puchary. Nagrodę indywidualną w postaci statuetki, otrzymał najlepszy strzelec turnieju. Był to turniej drużyn mieszanych, gdzie drużyny składały sie zarówno z chłopców, jak i dziecząt, z klas VI i VII. Naszą szkołę reprezentowały również uczennice z klasy V, wykazujac sie sporym zaangażowaniem i umiejętnościami piłkarskimi. Cały nasz zespół zaprezentowal sie bardzo dobrze, zajmując 3 miejsce, w gronie 6 szkół podstawowych, wygrywając 3 mecze i doznając jednej porażki. W zawodach uczestniczyły następujące szkoły: ZS świerzowa Polska, ZS Kopytowa, ZS Bóbrka, SP Kobylany, SP Szczepańcowa, ZS Zręcin.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna ZS w Kopytowej, drugie ZS w Zręcinie i trzecie SP Szczepańcowa.
Wyniki naszej drużyny: w grupie: SP Szzepańcowa - ZS Świerzowa 4:1, SP Szczepańcowa - SP Kobylany 2:0. Pólfinał: SP Szczepańcowa - ZS Zręcin 0:2.
Mecz o trzecie miejsce: SP Szczepańcowa - ZS Świerzowa 4:1.

Sklad naszej drużyny:

Mucha Zuzanna     kl.V
Pelczar Zuzanna    kl.V
Zanik Zuzanna       kl.V
Hac Wojciech       kl.V
Lenik Marcel         kl.VI
Pelczar Bartosz    kl.VI
Garasoń Kacper   kl.VII
Laba Szymon       kl.VII

Gminny turniej minipiłki ręcznej

W dniu 15 października w hali sportowej Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej odbył się gminny turniej minipiłki ręcznej dziewcząt i chłopćów. W turnieju wzięły udział szkoły: ZS w Świerzowej  Polskiej, ZS  w Zręcinie, ZS w Kopytowej oraz SP Szczepańcowa. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli 3 miejsca.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:

1. ZS w Kopytowej
2. ZS w Zręcinie
3. SP Szczepańcowa
4. ZS w Świerzowej Polskiej

Chłopcy:

1. ZS w Kopytowej
2. ZS w Świerzowej Polskiej
3. SP Szczepańcowa
4. ZS w Zręcinie

Nasze drużyny wystąpiły w składzie:

Dziewczęta: Czebieniak Wanessa, Zanik Zuzanna, Ginalska Nadia, Wasylak Natalia, Woźniak Klaudia, Mucha Zuzanna, Pelczar Zuzanna, Zanik Zuzanna

Chłopcy: Lenik Marcel, Pelczar Bartosz, Lidwin Hubert, Nitka Bartosz, Nowak Jan, Wójtowicz Jakub, Kozioł Patryk, Hac Wojciech.