Robotyka

@LaboratoriaPrzyszlosci

Zajęcia Robotyki rozpoczete.

W ramach realizacji projektu „Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole prowadzone są zajęcia z Robotyki w kl. V i kl. I. Głównym celem tych zajęć jest rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, programowanie, kodowanie, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom - w zabawie.

Podczas zajęć w miesiącu wrześniu dzieci zostały wprowadzone w świat robotów.

Uczniowie klasy V samodzielnie rozpakowali zestawy Robobloq i skręcili 2 roboty: Q-Scout i Qoopers. Z dużym zapałem podjęli pierwsze próby sterowania nimi za pomocą tabletu i wyświetlania emotikonów na robocie Qoopers korzystając z aplikacji.

Uczniowie klasy I sami mogli projektować własne roboty na papierze, następnie materializowali je z klocków LEGO. Utrwalali podstawowe kierunki – lewo, prawo, dzięki czemu mogli nawiązać porozumienie z robotem DOC i wydawać mu polecenia do spełnienia. Rozpoczęli też naukę kodowania.

To dopiero początek naszej pracy z zakupionym sprzętem. Będziemy na bieżąco informować o naszych postępach.

Zajęcia z Robotyki  #LaboratoriaPrzyszłości

Podczas ostatnich kilku tygodni uczniowie klasy V nadal poszerzali swoją wiedzę nt. robotów. Zapoznali się z robotem Dash firmy Wonder i podjęli próby sterowania nim za pomocą tabletu i aplikacji Go. Poznali również aplikację Blockly. Uczyli się programować robota najpierw na komputerach, gdzie mogli zobaczyć efekty swojej pracy na animacji. Później niektóre stworzone przez siebie programy testowali używając Robota Dash, maty i aplikacji Blockly na tablecie.

Natomiast uczniowie klasy I poznali niektóre sprzęty zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości:

- zapoznali się  z pociągiem Intelino, składali tory dla niego i poznali znaczenie kolorowych tabliczek do układania na torach,

- wykorzystywali klocki Lego Education,

- obserwowali pierwszy wydruk próbny na drukarce 3D.

Kontynuowali także naukę kodowania -  na komputerach kodowali obrazki  z jesienią w tle, a na papierze - symbole narodowe.

Utworzono: 13.11.2022