„ Wiosna, wiosna…. wiosna, ach to ty…”

Utworzono dnia 23.03.2024

„ Wiosna, wiosna…. wiosna, ach to ty…”

Wiosna to najpiękniejsza i długo wyczekiwana przez wszystkie dzieci pora roku, dlatego też uczniowie rzetelnie przygotowali się do jej powitania. Wspólne świętowanie Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisało się w nasz kalendarz imprez i uroczystości. W tym roku już od poniedziałku 18 marca rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody wiosennego tygodnia. Samorząd Uczniowski przygotował na każdy dzień tygodnia inne wyzwanie dla uczniów i nauczycieli, którzy z chęcią dołączyli do wspólnej zabawy i dali się ponieść kreatywności!
I tak na przykład, poniedziałek był Dniem kwiatów we włosach oraz dniem wykonywania wiosennych dekoracji w salach. We wtorek uczniowie prezentowali swoich ulubionych bohaterów z bajek lub filmów wykorzystując do tego ubiór. Środa natomiast była Dniem w kropki. W czwartek, 21 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Samorządności. Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli ubrani w stroje w zielonym kolorze. Barwne ubrania wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój. Uczniowie klas starszych mieli także możliwość wcielić się w nauczycieli i sami prowadzili wybrane lekcje. Natomiast uczniowie klas młodszych brali udział w quizach, wiosennych zagadkach i zabawach ruchowych przygotowanych przez opiekunów.
Uwieńczeniem tego dnia był pochód najmłodszych uczniów ulicami Szczepańcowej w barwnym korowodzie z Marzanną na czele.
W ten sposób pożegnaliśmy zimę, a powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe. Pogoda i humory dopisywały.
To był niesamowity, nietuzinkowy dzień, działo się naprawdę wiele.

Red. Sylwia Zbylut

Utworzono: 23.03.2024