Jakub Wójtowicz w czwórce najlepszych uczniów w Powiatowych Eliminacjach Konkursu " Młodzież zapobiega pożarom",

Utworzono dnia 14.04.2024

IV miejce, Jakuba Wójtowicza ucznia klasy VI, w Powiatowych Eliminacjach  Konkursu " Młodzież zapobiega pożarom", które odbyły się  w dniu 12 kwietnia 2024 r., w siedzibie OSP w Turaszówce. W kadegorii uczniów klas V-VIII, startowało 15 uczniów z całego powiatu. Jakub jako jeden z czwórki zdobywając 22 punkty w teście pisemnym podobnie jak dwóch innych zawodników, zakwalifikował sie do finału ustnego. Jednak brakło trochę szczęścia w losowaniu pytań, gdzie natrafił na bardzo trudny zestaw i w efekcie zakończył na IV miejscu. Przygotowanie do konkursu wymagało poświecenia dużej liczby godzin i nauki, a Jakub wykazał się bardzo dużą znajomością wiedzy z zakresu ochrony przeiwpożarowej i pożarnictwa szeroko pojętego.
Mamy nadzieję, że w przyszłych latach zaprocentuje to jeszcze lepszym wynikiem.
Serdecznie gratulujemy Jakubowi wyniku.

W przerwie pomiędzy częścią pisemną a ustną, odbył się widowiskowy pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu druhów OSP Turaszówka.

Składamy serdeczne podziękowania druhom OSP w Szczepańcowej, za  pomoc w przygotowaniu Jakuba do tegorocznych konkursów.
Podziękowania kierujemy również do Komendanta Gminnego ZOSP RP w Chorkówce dh Adama Łukaszewskiego, za dowiezienie i wsparcie podczas  konkursu.

Red. Maciej Serwa

Utworzono: 14.04.2024