Gminny konkurs recytatorski „ Witaj wiosno”

Utworzono dnia 27.03.2024

20 marca 2024 roku w pierwszym dniu astronomicznej wiosny w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce odbył się Konkurs recytatorski dla przedszkolaków pt. ,,Witaj wiosno”.

Celem konkursu było: propagowanie piękna poezji, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozwijanie aktorskich uzdolnień dzieci, upowszechnianie kultury języka, aktywizowanie miłośników poezji.

Nasz oddział przedszkolny reprezentowało troje dzieci: Milena Czelny, Szymon Guzik i Leo Żebracki.

Leo otrzymał wyróżnienie recytując wiersz ,,Wiosenny czarodziej”. Milena zaprezentowała się w wierszu „Prośba do słoneczka”, natomiast Szymon wykonał wiersz „Powrót bocianów”. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Red. Elżbieta Oktabska

Utworzono: 27.03.2024